O ilçeye hem yerli hem yabancı turist akın etti!

ANTALYA’nın Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe , Kurban Bayramı’nda yurt dışından gelecek turistler ve günübirlik tatilciler ile birlikte 400 bin civarında ziyaretçi beklediklerini söyledi.

haber7
0

Türk turizmindeki hareketliliğin yüzde 9’unu , Antalya’nın  turizm  kapasitesinin de yüzde 30’unu karşılayan Kemer’de doluluk oranları yüzde 95 seviyelerinde seyrediyor.  yerli  ve  yabancı  tatilcilerin en önemli tercihleri arasında yer alan Kemer’de , doluluk oranının Kurban Bayramı ile birlikte yüzde 100’ü bulması bekleniyor.

 

Kemer Kaymakamı Hüseyin Karameşe , Antalya’nın  turizm  sezonuna iyi başladığını belirterek , "Geçen sene Antalyamız  turizm  açısından çok verimli , çok dolu bir yıl geçirmişti. Bu sene daha fazla  turist  bekliyoruz. Kemer’e geçen yıl 3 milyon 600 bin civarında  yabancı   turist  gelmişti. Bu rakam şu anda 1 milyon 800 bin civarında. Bayram sonuna kadar 2 milyonu bulmasını bekliyoruz.  turizm  açısından  hem   Antalya   hem  Kemer olarak sevinçliyiz. Verimli bir yıl geçiyor" dedi.

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL LOKASYONLARINDAN BİRİ

Geçen yıl Türkiye’ye gelen turistlerden yüzde 8-9’unun Kemer’i tercih ettiğini anlatan Kaymakam Karameşe , "Antalya’ya gelenlerin de yüzde 30’u Kemer’i tercih etmiş. Bu sene de aynı oranları bekliyoruz. Çünkü Kemerimiz Türkiye’nin en güzel lokasyonlarından biri. 52 kilometrelik muhteşem sahilimiz , koylarımız var. 49 mavi bayraklı sahilimiz ve tesislerimiz var" diye konuştu.

GELMEDEN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =