Milyon liralık vurgun yapan çağrı merkezi çetesi çökertildi

İstanbul’da yasa dışı  çağrı   merkezi  kurarak vatandaşın banka bilgilerini ele geçiren ve 43 milyonluk  vurgun   yapan  dolandırıcılık  çetesi  Jandarma Komutanlığı ekiplerince çökertildi. Gerçekleştir

haber7
0

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri , İstanbul da yasa dışı  çağrı merkezi  kurarak vatandaşın banka bilgilerini ele geçiren ve toplam 43  Milyon  TL  vurgun   yapan  dolandırıcılık çetesini çökertmek için çalışma başlattı. Gerçekleştirilen fiziki ve teknik takip çalışmalarının ardından şüphelilerin yerlerini tespit eden Jandarma ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Jandarma ekipleri , Sarıyer , Beşiktaş , Esenyurt , Ataşehir , Kartal , Pendik , Bahçelievler ve Maltepe ilçelerinde bulunan örgüte ait adresler ile lüks rezidanslarda bulunan 4 ü yasa dışı  çağrı merkezi  olmak üzere toplam 19 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda , şüphelilerin dolandırıcılık faaliyetlerini gerçekleştirmekte kullandıkları tespit edilen 1 adet masaüstü bilgisayar , 40 adet dizüstü bilgisayar , 53 adet cep telefonu , 3 adet tablet , 167 adet SIM kart , 76 adet banka kartı , 16 adet taşınabilir modem cihazı , 1 adet Pos cihazı , 48 bin vatandaşın kimlik , hesap ve kredi kart bilgilerinin bulunduğu liste , 7 adet lüks otomobil ve suçtan elde edilen yüklü miktarda nakit para ele geçirildi. 

TOPLAM 43 MİLYON TL VURGUN

İstanbul İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin gerçekleştirdiği operasyonla çökertilen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =