Yemen'in güneyindeki Dali vilayetinde hükümete bağlı güçler ile  Husiler   arasında  çıkan çatışmada aralarında lider kadrosunda yer alan bir kişinin de bulunduğu 20 Husi öldü.

haber7
0

Yemen ordusuna ait "26Sepnews.net" internet sitesinde yer alan haberde , İran destekli Husi milislerin Dali ye bağlı Mureys bölgesinde  ordu  birliklerinin bulunduğu mevzilere sızmak istemesi üzerine çatışma çıktığı belirtildi. 

 

 

Çatışmada aralarında Husilerin Dali sorumlusu Ebu Fayid in de bulunduğu 20 milisin öldüğü , 30 milisin yaralandığı kaydedildi. 

Haberde  ordu  güçlerinden ölen ya da yaralanan olup olmadığına ilişkin bilgi verilmezken , Husilerden ise olaya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. 

 

 

Yemen de Eylül 2014 ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgeleri elinde bulunduran  Husiler  ile hükümete bağlı güçler  arasında  çatışmalar yaşanıyor. Birleşmiş Milletler in (BM) Haziran 2019 daki raporuna göre , 2016 dan bu yana ülkede 70 bin kişi hayatını kaybetti.  

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =