GASMEK'ten YKS'de büyük başarı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gaziantep Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (GASMEK) Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kursu’ndan yararlanan öğrencilerden 1438’i , Türkiye’nin çeşitli ü

haber7
0

46 doktor adayı tıp fakültesine , 82 mimar ve mühendis adayı mimarlık-mühendislik fakültesine , 23 avukat adayı ise hukuk fakültesine gidecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin , “Sosyal devlet nedir? Mağduru , muhtacı , yetimi , yoksulu gözeten onlar için fırsat eşitliği veren devlet anlayışıyla daha fazla yaşama dokunmaktır. Büyükşehrin bütçesinin yüzde 10 unu eğitim kurslarına ayırdık. Belediye olarak yol , park ve konut yaparak şehri güzelleştirmenin yanı sıra belediyenin en önemli görevi , yaşama ve fırsatı eşit şekilde ulaşamayanlara dokunmaktır.

Bu model üzerinde çalıştık ve başardık. İyi bir tıpçı , iyi bir mühendis , iyi bir iktisatçı olmak önemli ama önce iyi insan olmak şart. Gençlerimize değerler eğitimi vermeliyiz.  GASMEK  artık Gaziantep’in bir markasıdır. Hep birlikte temellerini attığımız  GASMEK  , bugün büyüdü” sözleriyle Gazi şehri , sosyal belediyecilikte öne çıkardı.

Büyükşehir , geleceğin doktorlarını , mühendislerini , eczacılarını , avukatlarını ve öğretmenlerini yetiştirmenin onurunu yaşadı.

Üniversiteye yerleştirme başarısı yüzde 86 ,3 olan GASMEK; 46 tıp fakültesi , 38 diş hekimliği ve eczacılık fakültesi , 82 mimarlık-mühendislik fakültesi , 23 hukuk fakültesi ve 160 eğitim ve fen fakültesini kazanan öğrencileriyle büyük bir başarının altına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =