Yoksulluk, Deniz Feneri ve Kurban

Star gazetesi yazarı Resul Kurt bugün kaleme aldığı yazısında  Deniz   Feneri  Derneği'nin Türkiye ve dünyadaki önemli misyonundan bahsetti.

haber7
0

Star gazetesi yazarı Resul Kurt bugünkü köşe yazısında  Deniz   Feneri  Derneği nin projelerinden ve dünyaya yaydığı iyilik hareketinden bahsetti. 

NURULLAH GENÇ İN ANISI

Erzurum’un elektriği , okulu ve yolu olmayan bir dağ köyünde , 9 çocuklu bir ailede doğan ve bugün şiirleriyle insanların ruhuna dokunan akademisyen/şair Prof. Dr. Nurullah Genç hocanın yatılı yıllarını anlattığı anılarını izlemişsinizdir , izlemediyseniz mutlaka izleyin.

Bu anlatımlarında beni en çok etkileyen , Nurullah hocanın babası Seyfullah amcanın parasız yatılı kaydı esnasında iade alması gereken parayı oradaki diğer muhtaç çocukların harcamalarına bırakmasıydı.

Genç Nurullah , aslında parasız yatılı sınavını kazanmasına rağmen sonuç belgesi gelmediği için önce babasının 12 koyunundan 10 tanesini satarak yaptığı peşin ödemeyle paralı yatılıya kaydettirdiği , ancak sonra okul müdürünün uyarmasıyla kazanmış olduğunu öğrendiği parasız yatılıya kayıt yaptırmak için gelen babası paranın geri kalanını alacakken veznedara "Harçlığı olmayan , taksitini ödeyemeyen çocukları iyi biliyorsun değil mi? Bu parayı (7 koyunun parasını) sana emanet olarak bıraksam tamamını , harçlığını ödeyemeyen çocukların harçlıklarını adil bir şekilde en ihtiyacı olandan başlayarak harcar mısın?" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =