Açıklamalar peş peşe geliyor! Trump'ın imzası sonrası tehdit

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John  Bolton  , Venezuela'da Devlet Başkanı Nicolas Maduro Hükümeti ile iş yapan şirketlere , Washington yönetimi tarafından yaptırım uygulanacağı sinyalini verdi.

haber7
0

Bolton , Peru nun başkenti Lima da düzenlenen "Venezuela da Demokrasi" adlı konferansta konuştu.

John  Bolton  ,  Venezuela  nın  ABD  deki mal varlıklarının dondurulmasının ardından , "Maduro Hükümeti ile iş yapmak isteyen üçüncü şahıslara bir uyarıda bulunuyoruz; Çok dikkatli ilerleyin. Yozlaşmış ve tükenmekte olan bir rejimden faydalanmak için  ABD  ile olan ekonomik çıkarları riske atmaya gerek yok." ifadesini kullandı.

VENEZUELA NIN  ABD  DEKİ MAL VARLIKLARININ DONDURULMASI

ABD Başkanı Donald Trump ın imzasıyla dün yayımlanan kararnameyle ,  Venezuela  nın  ABD  deki tüm mal varlıkları dondurulmuştu.

"Venezuela Devletinin Varlıklarının Dondurulması" başlığıyla yayımlanan kararnamede , "Venezuela nın  ABD  deki tüm mal varlıkları ve bu varlıklara dahil olan çıkarları bloke edilmiştir; Bunlar transfer edilemez , ihraç edilemez , geri çekilemez ya da bunların ticareti yapılamaz." ifadelerine yer verilmişti.

VENEZUELA ,  ABD  Yİ ŞİKAYET ETTİ

Venezuela , karasularına izinsiz giren casus uçaklar nedeniyle ABD’yi , Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ne (BMGK) şikâyet etti.

Venezuela’nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Samuel Moncada , Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ne ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =