AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ,  MYK  toplantısı  sonrası  ,  Kaz   Dağları  bölgesinde gerçekleştirilecek  altın  arama faaliyetleri ile  ilgili  ortaya atılan yalan haberlere  net  cevap verdi.

haber7
0

Çelik in konuyla  ilgili  açıklamaları şu şekilde; 

Burada yapılan iş bütün bir insanlığın yükünü , sorumluluğunu tek başına Türkiye ortaya koymaktadır. Türkiye insanlığın vicdanıdır. Türkiye yi eleştirenler kendi üzerine düşeni yapmamasıdır ve kara propaganda ortaya koymaktadır. Vatandaşları tahrik ettirmek için bu sığınmacıların vatandaşlarımızı fakirleştirdiği , suç oranların bunların gelmesiyle çoğaldı yaklaşımlar elimizdeki verilerle örtüşmemektedir. Sosyal medyada gündem olan bir konu var.  Kaz   Dağları  etiketiyle yapılan bir gündem söz konusu.  Kaz   Dağları  nda çok yüksek hassasiyete sahibiz. Çevre Bakanımız bir sunum yapacaklar. Gerekli hassasiyeti gösteren partiyiz. Hükümetlerimiz döneminde yapılan ağaçlandırma faaliyetleri en çok gururlandığımız işlerdendir. Bu meselede bütün dostlarımızın , vatandaşlarımızın doğru hassasiyetlerini aynen paylaşırken , birtakım maniplatif hareketlere karşı açıklamak yapmak zorunlu olmuştur.

"SİYANÜRLE YAPILAN BİR ARAMA SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Bir kere oradaki olan yer  Kaz   Dağları  değildir. Arada 40 kilometre vardır. Kesilen ağaçların tamamı yerine  fidan  başka bir alana dikilmiştir. Burada yapılacak işlemler bittikten sonra buranın ağaçlandırılması tam olarak gerçekleşecektir. Söz konusu yer  Kaz  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =