Doluluk yüzde 90'ı aştı! Mutlaka rezervasyon yaptırın

TÜİK'in 2014 ve 2016 verilerine göre Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent Sinop'ta ,  Kurban Bayramı  öncesi tüm konaklama tesislerinde  yüzde  90'ı aşan doluluğa ulaşıldı.

haber7
0

Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2014 ve 2016 verilerine göre Türkiye nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent  Sinop  ta ,  Kurban Bayramı  tatili öncesinde konaklama tesislerinde yüzde 90 ı aşan  Doluluk  yaşanıyor. Temiz denizi , uzun sahilleri ve tabiat parklarıyla son yıllarda turizmde cazibe merkezi haline gelen  Sinop  un ,  Kurban Bayramı  tatilinde de çok sayıda ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

Sinop Kültür ve  turizm  Derneği Başkanı Ahmet Çobanoğlu , AA muhabirine yaptığı açıklamada , bayram tatilinden oldukça umutlu olduklarını söyledi.

Yaz sezonunun kısır başladığını ancak son bir aydır kente gelen ziyaretçi sayısında artış yaşandığını vurgulayan Çobanoğlu , bayram tatili öncesinde tüm konaklama tesislerinde yüzde 90 ı aşan doluluğa ulaştıklarını dile getirdi.

Bayram tatilinde  Sinop  u tercih edecek vatandaşların mutlaka rezervasyon yaptırması gerektiğini belirten Çobanoğlu , "Aksi takdirde geldiklerinde yer bulma noktasında sıkıntılar yaşayacaklardır. Çünkü şimdiden konaklama tesislerimizde yoğunluk var." dedi.

Çobanoğlu , "Sinop genel olarak kısa tatili tercih edenlerin adresi. O açıdan  Kurban Bayramı  süresinin kısa tutulması bizim açımızdan avantaj. Özellikle yakın illerimizde yaşayanların ilk tercihi kentimiz olacaktır." ifadelerini kullandı.

Hedeflerinin bayram ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =