Teknoloji devi kredi kartı çıkarıyor! İndirim sağlayacak

ABD merkezli  Teknoloji  şirketi  Apple  , bazı iPhone kullanıcılarına ABD’li yatırım bankası  Goldman Sachs  ile ortak oluşturduğu  Apple  Card isimli  kredi  kartına başvuru daveti yaptı.

haber7
0

The Verge de yer alan habere göre  Apple  ve  Goldman Sachs  in bir önceki kazanç açıklamaları sırasında duyurulan söz konusu  kredi  kartının , bir ay sonra kullanıcıların tamamına sunulacağı ve iOS 12.4 veya üzeri işletim sistemine sahip iPhone kullanıcılarının telefonlarındaki cüzdan uygulaması üzerinden karta başvuru yapabilecekleri belirtildi. Söz konusu haberde uygulama için verilen kullanıcı bilgilerinin denetim için  Goldman Sachs  e gönderileceği ve bu işlemin bir dakikadan daha kısa süreceği vurgulandı.

 

 

Apple dan yapılan açıklamada  Apple  Card ın Chase Sapphire veya American Express gibi ayrıcalıklı kartlarla rekabet etmeyi hedeflemediği , bunun ötesinde söz konusu karta bütün iPhone kullanıcılarının erişebilmesinin amaçlandığı , bu sebeple de kart başvuru sürecinin diğer kartlarda olduğu kadar sıkı olmayacağı belirtildi.

Söz konusu açıklamada yeni  kredi  kartının ödeme ağının Mastercard tarafından destekleneceği vurgulandı. Bunun yanında kullanıcılardan karta ait bir işlem ücreti veya yıllık kullanım ücreti alınmayacağına dikkat çekilirken , doğrudan  Apple  üzerinden yapılan satın alımlarda yüzde 3.0 ,  Apple  Pay ile yapılan satın alımlarda yüzde 2.0 ve diğer satın alımlarda yüzde 1.0 olmak üzere , kullanıcılara indirim sağlanacağı belirtildi. ABD ve Çin arasındaki ticari gerilimlerin ardından Pazartesi günü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =