Ruslar ABD'nin planını deşifre etti! Türkiye'ye böyle engel olacaklar

Rus uzman Tatiana Şuvalova , ABD'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Suriye'ye yönelik operasyonlarını engellemek için hava sahasını kapatacağını öne sürdü.

haber7
0

Rus haber ajansı Sputnik te Tatiana Şuvalova imzasıyla yayınlanan analiz haberde , “ABD ,  Türkiye  nin eylemlerine karşı koyacak , özellikle de  Türkiye  nin bu bölgede hava kuvvetlerinden yararlanmasına  engel  olmaya çalışacak. Onlar Suriye den çıkma niyetinde değil” denildi.

Tatiana Şuvalova imzasıyla yayınladığı görüş te ,  Türkiye  nin Kuzey Suriye ye topçu saldırıları veya özel timler eşliğinde operasyon düzenleme ihtimaline dikkat çekti.

Ön adı verilmeyen Rus uzman Yevseyev in görüşlerine dayandırılan yazıda ,  ABD  nin Türk Silahlı Kuvvetleri nin (TSK) Kuzey Suriye ye yönelik operasyonlarını engellemek için elinden geleni yapacağı iddia edildi.

"Türkiye nin hava kuvvetlerini kullanılmasına  engel  olunmaya çalışılacak"

Yazıda dikkat çeken bir başka husus ise ,  ABD  nin YPG yi yalnız bıraktığı iddiası oldu. Konuşla ilgili , Rus uzman Yevseyev in şu iddialarına dikkat çekildi: "YPG/DSG , Amerikalılardan destek bekliyordu ama  ABD  onları yalnız bıraktı. Şimdi de söz konusu Kobani olabilir. Kobani , DAEŞ e karşı mücadele konusunda büyük deneyime sahip , DAEŞ e karşı savaşta çok zor dönemde geçti.  ABD  ,  Türkiye  nin eylemlerine karşı koyacak , özellikle de  Türkiye  nin bu bölgede hava kuvvetlerinden yararlanmasına  engel  olmaya çalışacak. Mesele şu ki  ABD  bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =