Akın İpek'e bütün talimatları FETÖ elebaşı verdi

Koza-İpek davasında tanık olarak dinlenen Çetin Acar , Koza  İpek  şirketlerinin himmet paralarıyla desteklendiğini ve  Akın  İpek'in Gülen'in talimatıyla hareket ettiğini söyledi.  FETÖ   elebaşı  Gülen içi

haber7
0

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) çatı davasının firari sanığı eski Koza  İpek  Holding yöneticisi Hamdi  Akın   İpek  , kardeşi Cafer Tekin  İpek  ile annesi Melek  İpek  in de aralarında olduğu 20 sanığın "terör örgütüne üye olmak" , "Vergi Usul Kanunu na muhalefet" , "güveni kötüye kullanmak" , "özel belgede sahtecilik" ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından yargılanmalarına devam edildi.

 

 

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık Cafer Tekin  İpek  hazır edilirken diğer tutuklu sanıklar Harun Ekinci ve Şaban Yörüklü ile tutuklu oldukları cezaevlerinden bağlantı kuruldu.

Tanık sıfatıyla ifade veren Çetin Acar , firari sanık  Akın   İpek  i tanıdığını , geçmişte kendisinin asker yapılanması içindeki mahrem imamlardan biri olduğunu söyledi.

 

 

Acar , ortaokul yıllarından itibaren dini duyguları nedeniyle "cemaat" olarak bildiği örgüt yapısı içinde bulunduğunu ifade etti.

Örgütün gerçek yüzünü gördükten sonra FETÖ ye karşı mücadele etmeye başladığını ve kitaplar yazdığını anlatan Acar , 2014 teki ifadesinde de 500 e yakın isim vererek örgütün çözülmesini sağlamaya çalıştığını bildirdi.

"İSLAM I ORTADAN KALDIRMAYA TEŞEBBÜS EDEN BİR YAPI"

FETÖ  elebaşı  Fetullah Gülen için "Deccal" ifadesini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =