AK Partili Turan'dan Kaz Dağları açıklaması

 AK Parti Grup Başkanvekili  ve Çanakkale Milletvekili Bülent  Turan  , altın arama faaliyetlerine yönelik tepkileri eleştirirken "Bir eksik varsa , daha iyisi mümkünse , uluslararası standartlara aykırıysa tabii müdaha

haber7
0

AK Parti Grup Başkanvekili ve  Çanakkale Milletvekili Bülent Turan  ,  Kaz   Dağları  bölgesinde gerçekleştirilecek altın arama faaliyetlerine karşı gösterilen tepkilerin ardından Twitter’da açıklamalarda bulundu.

ÇED E AYKIRI HAREKET EDİLMEZ

Bugün şehrimize #KazDağları hassasiyeti için geldiğini iddia eden misafirlerimizin hiçbirinin aklına , ‘2 yıldır ağaç kesilirken eylem yapmadık da kesim bittikten sonra eylem yapıyoruz , bugün eylem yapmanın ağaçlara faydası yok. Peki kime faydası var?’ diye sormak gelmedi mi? diyen  Turan  , maden sahasının  Kaz  Dağları’na 40 km uzaklıktaki Kirazlı Balaban Tepesi’nde olduğunu yazdı. İlk ruhsatın 12 Mart 2001 tarihli olduğunu kaydeden  Turan  , ÇED (çevresel etki değerlendirme) raporuna aykırı bir adıma izin verilmeyeceğini belirtti. 

ŞEHİR SUYU İLE İLGİSİ YOK

Kesilen ağaç sayısı asla 195 bin değil , 13 bin. Şimdiden 2 farklı noktada 14 bin yeni fidan dikildi diyen  Turan  , tüm sahanın ağaçlandırılması sözünün takipçisi olacaklarını belirterek Konunun Atikhisar Barajı (şehir suyu) ile yakından uzaktan ilgisi yok. Alakası varsa eylemlere öncülük yapan CHP’li belediye neden itfaiye ruhsatı başta kendi yetkisindeki her konuda olumlu rapor/izin verdi dedi.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =