Yerin 50 metre altında sivrisinek mücadelesi

Pendik Belediyesi ekipleri Kurtköy’de artan  sivrisinek  şikayetleri üzerine bir ilki gerçekleştirerek Kurtköy Metro İstasyonu Şantiyesinin 50  metre  derinliğinde larva ilaçlaması yaptı.

haber7
0

Yaz başından bu yana sivrisineklere karşı ilaçlama mücadelesi yürüten Veteriner İşleri Birimi ekipleri bir ilki gerçekleştirdi.  Kurtköy  Metro İstasyonu Şantiyesi bölgesinde artan  sivrisinek  şikayetleri üzerine ekipleri şantiyenin bulunduğu alana geldi. Gerekli donanımları ve güvenlik önlemlerini alan ekipler , özel izin alarak metro çalışmasının yapıldığı  Yerin  50  metre  aşağısına inerek larva taraması ve ilaçlama yaptı. Ekipler özel izinle aynı çalışmayı ayda bir kaç defa yapacak. 

BU YAZ SİVRİSİNEK ŞİKAYETLERİ AZALDI

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Veteriner İşleri Birimi tüm cadde ve sokaklarda muhtemel üreme kaynaklarına yönelik larva tarama ve ilaçlama çalışmaları yapıyor. İnsan sağlığına zarar vermeyen biyolojik ürünlerle yapılan ilaçlama işlemi mazgallardan ağaçlara , çöp konteynerlerinden derelere kadar  sivrisinek  barındırabilecek her yerde gerçekleştiriliyor. Bu kapsamlı çalışma netice vermeye başladı. Bu yaz vatandaşlardan gelken  sivrisinek  şikayetleri önemli ölçüde azaldı. 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =