Rize'de heyelan: Yol trafiğe kapandı, sel riski var

Rize'de etkili olan şiddetli yağışa bağlı yaşanan  Heyelan  Rize-Salarha yolunu  trafiğe  kapattı. Ulaşım eski yoldan kontrollü sağlanıyor. Heyelanın ardından tıkanan Çağlayan Deresi'nin oluşturduğu göletin taşma

haber7
0

Rize de iki gündür aralıklarla etkili olan şiddetli yağışın ardından meydana gelen toprak kayması nedeniyle Rize-Salarha yolunun bir bölümü ulaşıma kapatıldı.

 

 

Merkeze bağlı Dağsu Mahallesi Çağlayan mevkisinde , şiddetli yağış sonucu yamaçtan kopan toprak , taş ve ağaçları da sürükleyerek Çağlayan Deresi nin önünü kapattı.

Heyelan nedeniyle tıkanan derede , yaklaşık 30 metre derinliğinde büyük bir gölet oluştu.

 

 

Bunun üzerine yetkililer , taşkın riskine karşı Rize-Salarha yolunun bir kısmını  trafiğe  kapattı. Söz konusu güzergahta ulaşım eski yoldan kontrollü sağlanırken jandarma ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı.

Bölgede bulunan bir çay fabrikası ile kereste atölyesinde , çalışmalara ara verildi.

Sabah saatlerinde bölgede inceleme yapan Karayolları ekipleri , yağmurun aralıklarla devam etmesi nedeniyle yolda temizleme çalışması başlatmadı.

Öte yandan , Salarha yolu Dörtyol mevkisinde , 4 Ağustos Pazar akşamı , şiddetli yağış sonucu yolun ulaşıma kapanması üzerine otomobilden inerken sele kapılan ve dereye sürüklenen 59 yaşındaki Hüseyin Çap ı aramak üzere bölgeye gelen ekipler , taşkın  riski  sebebiyle çalışmalara henüz başlayamadı.

AFAD , JAK , UMKE , Rize İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı su altı ekipleri , Rize İl Özel İdaresi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =