İlk sinyaller geldi! Ağustos "çok sıcak" geçecek

 Borsa  yatırımcısı temmuzda alternatif  yatırım  araçlarına göre ciddi bir getiri sağlarken ,  Fed  ve Trump'ın açıklamaları , ağustosun "çok sıcak" geçebileceğinin ilk sinyalini verdi. BIST 100 endek

haber7
0

Borsa yatırımcısı , hazirandan sonra temmuzda alternatif  yatırım  araçlarına göre ciddi bir getiri sağlarken ,  Ağustos  ayına , ABD Merkez Bankası ( Fed) ve ABD Başkanı Donald  Trump  ın açıklamaları ile "sıcak" başladı.

Borsa İstanbul da yaz mevsiminin ilk günlerinde başlayan yükseliş trendi , temmuz ayı sonuna kadar ara ara düzeltmeler görülse de devam ederek 2 ayda  Borsa  yatırımcısına yaklaşık yüzde 13 kazandırdı.

Mayıs ayını 90.590 puandan tamamlayan BIST 100 endeksi , haziranda yüzde 6 ,5 lik kazançla 96.485 puana çıkmıştı. BIST 100 endeksi , temmuz ayında da rallisini sürdürerek 104.000 puanın üzerini test etti ve haziran kapanışına göre yüzde 5 ,80 artışla 102.082 puana yükseldi.

Temmuzda BIST 100 endeksinin yükselişine haziranda olduğu gibi yine banka hisselerinin öncülük ettiği görüldü. Banka hisseleri , temmuzda yatırımcısına ortalama yüzde 9 kazandırırken , sanayi hisselerinin getirisi yüzde 4 ile sınırlı kaldı.

AĞUSTOS AYININ İLK GÜNÜNDE YÜZDE 2.4 KAYIP

Haber akışı anlamında yoğun geçen haziran ve temmuz ayları , beklentilerin aksine  Borsa  yatırımcısını üzmedi. Borsalarda "mayıs ayında sat ve git" sözünün , yaz aylarında düşük hacimli düşüş eğiliminden korunmak için çıktığını belirten analistler , son yıllarda bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =