Filistinlilerin öldürülmesini mübah gören hahama 'bilgelik' ödülü!

 İsrail  yönetiminin ,Yahudi olmayanların , özellikle de  Filistinlilerin   öldürülmesini   mübah   gören  İsrailli haham Yitzchak Ginsburgh'a 'Tevrat ve Bilgelik'  ödülü  vereceği belirtildi.

haber7
0

İsrail Haaretz Gazetesi nin haberinde ,  İsrail  Eğitim Bakanlığının , fanatik Yahudi haham  Ginsburgh  a perşembe günü "Tevrat ve Bilgelik" ödülü vereceği aktarıldı.

Haberde ,  Ginsburgh  un , "El Halil Camisi (Harem-i İbrahim) Katliamı"nı gerçekleştiren fanatik Yahudi Baruch Goldstein in en büyük destekçilerinden olduğu bilgisi paylaşıldı.

Gazete , ödül törenine  İsrail  Eğitim Bakanı Rafi Peretz ile Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz ın da katılacağını bildirdi. .

Baruch Goldstein in 25 Şubat 1994 te gerçekleştirdiği ve tarihe "El Halil Camisi (Harem-i İbrahim) Katliamı" olarak geçen saldırıda 29 Filistinli şehit olmuş , 150 den fazla kişi yaralanmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 4 =