Çiftlikten kaçan yarış atları trafiği birbirine kattı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde bulunan Sultansuyu Tarım İşletmesinden  kaçan   yarış  tayları  trafiği   birbirine  kattı. 2 araca çarparak 6 kişinin yaralanmasına neden olan taylardan 3'ü ise telef oldu.

haber7
0

Akçadağ ilçesinde bulunan safkan Arap atlarının yetiştirildiği Sultansuyu Tarım İşletmesinde kaldıkları tavlanın kapısını kırarak kaçan yaklaşık 50  yarış  tayı Malatya-Kayseri karayoluna çıktı. Burada hızla ilerleyen araçların arasına dalan atlara çarpan 2 araçta büyük çapta maddi hasar oluşurken 6 kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla MalatyaEğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılırken sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 

Sultansuyu Tarım İşletmesi görevlileri ile jandarma ekipleri , kaçan tayları toparlamak için büyük uğraş verirken Malatya-Kayseri karayolun da  trafik  kontrollü olarak sağlanabildi. Karanlıkdere mevkisinde yakalanan atlar görevlilerin yardımı ile kontrollü bir şekilde işletmeye götürülürken telef olan atlar ise kepçe yardımı ile yoldan kaldırıldı.  trafik  ekipleri yolda önlem alırken , itfaiye ekipleri de kazanın yaşandığı bölgede temizlik çalışması yaptı. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =