Rize'de şiddetli yağış etkili oluyor! 1 kişi kayboldu

Rize’de  etkili  olan  şiddetli   yağış  sonrasında Salarha beldesinde bir araç dere taşması sonucunda sele kapıldı , araçta bulunan 2  kişi  kurtarılırken , 1  kişi  sel sularında kayboldu

haber7
0

Rize’de akşam saatlerinde başlayan  şiddetli   yağış  hayatı olumsuz etkiledi. Salarha beldesinde bir araç derenin taşması sonucunda sel sularına kapıldı. Araçtaki 2  kişi  kurtarılırken , 1 kişinin sel sularına kapılarak kaybolduğu iddia edildi. Kaybolan vatandaş için arama çalışmaları başlatıldı.

Olay anını gören Dinçer Topal isimli vatandaş yaptığı açıklamada , “3 araba peş peşe gidiyordu. Bir tanesi sola doğru yanaştı iyice. Bağırdık. Aracı yola almaya çalışıyordular. Su bir anda geldi aldı onu. İki kişiyi kurtardık , bir kişiyi su aldı. Araçtakileri kurtardık. Aracı gördük , bağırdık. Bir  kişi  aracı dayanıyordu. Su baya artmıştı. Aracı kurtarmak için dayanırken çukura düştü. Suya kapılarak , su aldı getirdi onu. Sadece kafasını gördüm.” dedi.

DÜKKANLARI SU BASTI

Öte yandan bölgede  şiddetli  yağmur devam ediyor. İl merkezi Cumhuriyet Caddesi Ekrem Orhon mahallesi Okullar mevkiinde yağmur nedeniyle dükkanları su bastı. Esnaflar ellerine aldıkları kovalar ile dükkanlarının içerisindeki suyu boşaltmaya çalıştı.

Rize Belediyesine bağlı ekipler ise kapanan menfezleri açmak için çalışıyor.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =