Süs bitkileri ülke ekonomisine 120 milyon lira kazandıracak

Balıkesir'in Edremit ilçesinde yapımına başlanan  Süs   bitkileri  Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışmalar devam ediyor.

haber7
0

Gelecek yıl üretime başlaması planlanan ve Türkiye  ekonomisine  yılda yaklaşık  120   milyon   lira  katkı sağlaması beklenen Edremit Süs  bitkileri  Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi nde çalışmalar sürüyor. AK Parti  Balıkesir  Milletvekili Canbey , "Proje gerçekleştiğinde bu birlik ve beraberliğin bir ürünü olarak önümüzdeki dönemde hem şehrimize hem bölgemize hem de ülkemize çok ciddi katma değeri hep birlikte sağlamış olacağız" dedi.

Balıkesir Valiliği ,  Balıkesir  Büyükşehir Belediyesi , Edremit Kaymakamlığı , ilçe belediyesi , ticaret odası , ticaret borsası , ziraat odası ortaklığında başlatılan proje kapsamında ilk etapta 750 dönümlük arazi üzerinde kurulacak Süs  bitkileri  Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi nde 30 sera kurulacak.

Bin 500 kişiye istihdam sağlayacak ve Türkiye  ekonomisine   120   milyon   lira  katkı verecek sanayi bölgesinde üretilecek süs  bitkileri  , yurt içi ve yurt dışında pazarlanacak.

Edremit te kurulma çalışmaları devam eden sanayi bölgesinde incelemelerde bulunan AK Parti  Balıkesir  Milletvekili Mustafa Canbey , gazetecilere yaptığı açıklamada , sanayi bölgesinin altyapısının tamamlandığını söyledi.

Canbey , sanayi bölgesinde gelecek yıl üretime geçileceğini anlatarak , şöyle konuştu:

"Gençlerimize yeni iş imkanları sağlamış olacağız. Bölgenin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =