CHP provokasyon başlattı! En kapsamlı araştırma yarım kaldı

Kumrulu Yönetici ve İş Adamları Derneği (KUYİAD) ve İstanbul Teknik Üniversitesi Maden fakültesi işbirliğinde Ordu'nun  Kumru  ilçesinde bu güne dek yapılacak olan en  kapsamlı  jeolojik  araştırma  CHP'lilerin p

haber7
0

Geçtiğimiz aylarda  Kuyiad  Başkanı Özay Dervişoğlu ve  İTÜ  Maden Fakültesi Öğr.üyesi Mustafa Kumral tarafından  Kumru  için hayata geçirilmesi planlanan proje başlatılan provokasyondan dolayı ilk aşamada kaldı.

 

 

Araştırmayı yapacak Heyette; 2 Doçent ,2 Doktor ,2 Yüksek Lisans öğrencisi olmak üzere 6 kişi yer alıyordu.

Proje kapsamında  Kumru  ilçe sınırlarında coğrafik araştırmalar , kaya , maden mineral ve ekonomik değer üretebilecek yer altı ve yer üstü madenleri incelenerek İstanbul Teknik Üniversitesi Laboratuvarında analizleri yapılacaktı.

 

 

Projenin ikinci ayağında ise elde edilen veriler ve bulgular rapor halinde  Kumru  halkı ve ilgili birimlerle paylaşılacaktı.

PROVOKASYON BAŞLATTILAR İlçede yapılan en kapsamında  araştırma  olan projeyi ve hem Türkiye ekonomisine hem de  Kumru  ya büyük kazançlar sağlayabilecek araştırmayı engellemek için daha önceden Ünye Çimento nun üretim şefi olan  CHP  Ünye İlçe Başkanı İsa Maral sosyal medyadan  provokasyon  başlatıldı.

CHP li Maral ın tweetleri sonrası KUYİAD yaptığı açıklamada projenin askıya alındığını belirterek geniş bir görüşme trafiği sonrası proje için son kararının verileceğini belirtti.

İşte KUYİAD tarafından yapılan o ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =