Bursa'da yapılıyor! Dünyanın her yerine ihraç ediliyor

Bursa'nın meşhur bıçakları Kurban Bayramı'nda kullanılmak üzere  Dünyanın  farklı ülkelerine  ihraç  ediliyor.

haber7
0

Bıçak denildiğinde ilk akla gelen Bursa da bıçakçıları  Kurban Bayramı  telaşı sardı.  Kurban Bayramı  nda kurbanlarını kesmek , yüzmek ve etlerini kesmek isteyenler , keskinliği ve sağlamlığıyla meşhur  Bursa  bıçaklarını tercih ediyor.

Bursalı bıçakçılar Türkiye ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen siparişlere yetişmek için harıl harıl çalışıyor. Yüz yıllardır Türkiye nin en keskin ve sağlam bıçaklarının üretildiği  Bursa  da işlerin bayram öncesi açılması üreticilerin yüzünü güldürüyor.

Bayram öncesi işlerin iyi olduğunu ifade eden Bursalı bıçakçı Aziz Şen , "Bursa bıçağına yıllardır Türkiye ve dünyanın farklı illerinden talep var. Bunun en büyük sebebi ise kullanılan malzeme ve işçiliğin kaliteli olması.  Bursa  bıçağında eskilerden gelen tecrübenin günümüze aktarılması var , yani  Bursa  bıçağı yüzlerce yıllık ustalıkla üretiliyor. 

Piyasada kalitesiz Çin malı bıçakları kullanan vatandaşlar  Bursa  bıçağını kullanınca aradaki farkı görüyor. Et kesim bıçaklarını 50 liradan , kasap bıçaklarını ise 70 liradan satıyoruz. Kaliteli  Bıçak  kullanmak isteyenler fiyatı 70 liranın altında olan bıçakları tercih etmesinler" dedi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =