Bangkok'daki patlamalara ilişkin 7 gözaltı

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta peş peşe yaşanan patlamaların ardından , patlatılan bombalardan birini imal ettiklerini ve bir mahalleye bıraktıklarını itiraf eden 7 lise öğrencisi gözaltına alındı.

haber7
0

Tayland ın başkenti  Bangkok  un merkezi noktalarında cuma günü patlatılan bombalara  ilişkin  7 kişi gözaltına alındı.  Tayland  basınında yer alan haberlere göre polis , bombalardan birini Suan Luang Mahallesi ne koyduğu tespit edilen 7 teknik lise öğrencisini gözaltına aldı.

Sorgu sırasında bombayı imal ettiklerini ve patlaması için kurduklarını itiraf eden öğrenciler , yaptıkları eylemin siyasi amaç taşımadığını ve aynı gün şehrin diğer noktalarındaki  diğer patlamalarla bağlantısı olmadığını söyledi.

Polis ekipleri , patlatılan diğer 6 bombanın ve patlamak üzereyken imha edilen başka bir  bombanın kimin tarafından konulduğunu araştırıyor.

NE OLMUŞTU?

Bangkok ta cuma günü sabah saatlerinde 52. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı düzenlendiği sırada şehrin 5 ayrı merkezi yerinde patlamalar olmuştu.

Toplantının yapıldığı otelin yakınlarında iki sahte bomba tespit eden polis , bir bombayı da patlamak üzereyken imha etmişti. Patlamalarda 3 kişi yaralanmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =