İnsan maymun melezi üretildi!

Çin'de bir grup bilim insanı , dünyanın ilk "insan-maymun melezi"ni üretmeyi başardı. Melezlerin , organ nakli için kullanılması amaçlanıyor.

haber7
0

İspanyol bilim insanı  Carlos Izpisua Belmonte  liderliğinde , Çin de insan-maymun  melezi   kimera  üretildi.  maymun  embriyosuna  insan  kök hücrelerinin enjekte edilmesi ile üretilen  kimera  "doğmadan"  deney  durduruldu.

"İNSAN HÜCRELERİ BEYNE ULAŞABİLİRDİ"

Bilim insanları , etik kaygılardan ve  insan  kök hücrelerinin beyne ulaşmasından korkulduğu için deneyin durdurulduğunu açıkladı.

Bilim insanı Belmonte , bu tür deneyler  İspanya  da yasak olduğunu için Çin de bunun üzerine çalıştığını aktardı.

Technology Review , deneyin amacının "tamamen  insan  hücresinden oluşan karaciğer ve böbrek gibi organların üretimi için hayvanları kullanmak" olduğunu belirtti.

ELEŞTİRİLER DE VAR

Daha önce Belmonte ile çalışan bilim insanı  Pablo Ross  ise , maymunlarda  insan  organları üretmenin mümkün olmadığını kaydetti. Ross , bu deneyin ancak evrim çalışmaları için mantıklı olduğunu ifade etti.

Birçok bilim dergisi ise , bu tip deneyler için gerekli yasal zemin oluşturulmadığı için , bu deneylerin suistimal edilebileceğinin altını çizdi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =