Petrol arama ruhsatı kararları açıklandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve  Petrol  İşleri Genel Müdürlüğü , Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'nın (TPAO) Kırklareli'nde bulunan  Petrol   arama  ruhsat sahalarına , 20 hektarlık sahanın ilavesi

haber7
0

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve  Petrol  İşleri Genel Müdürlüğünce , Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı nın (TPAO) Kırklareli nde bulunan  Petrol   arama  ruhsat sahalarına , 20 hektarlık sahanın ilavesine karar verildiği bildirildi.

Genel Müdürlüğün konuya ilişkin  kararları  , Resmi Gazete de yayımlandı.

Buna göre , TPAO nın Kırklareli sınırları içerisinde sahip bulunduğu 12 bin 514 hektarlık  Petrol   arama  ruhsat sahasına 20 hektarlık sahanın ilave edilmesi için müracaatı kabul edildi.

Şirket ayrıca , Diyarbakır da  Petrol  işletme ruhsat sahasına sahip alan için de 6 bin 95 hektar ilave saha müracaatında bulundu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =