Bunu yapan tazminatsız kovulur

Bursa'da vinç operatörü olarak çalıştığı iş yerinden  uyuşturucu  madde kullandığı gerekçesiyle kovulan işçi , mahkemenin yolunu tuttu. Yıllar süren davaya son noktayı koyan  Yargıtay  22. Hukuk Dai

haber7
0

Bursa da bir fabrikada vinç operatörü olarak çalışan işçi ,  uyuşturucu  kullanırken yakalandı. İşçisinin  uyuşturucu  kullandığını öğrenen işveren ise işçiyi kapı önüne koydu. 1. İş Mahkemesinin yolunu tutan işçi , iş akdinin haksız feshedildiğini belirterek işe iadesini talep etti. Mahkemede savunma  yapan  işveren avukatı , davacının izindeyken arkadaşlarıyla  uyuşturucu  madde kullanma , bulundurma ve ticaretini yapma suçlamasıyla gözaltına alındığı ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığının öğrenildiğini kaydetti.

KONUYLA İLGİLİ SAVUNMA İSTENDİ

Avukat , izin dönüşü davacının konuyla ilgili savunmasının istendiğini , davacının vermiş olduğu yazılı savunmasında neden gözaltına alındığına dair herhangi bir açıklama yapmadığını , bunun üzerine davacının hizmet sözleşmesinin İş Kanunu 17-18 maddelerine göre tazminatlı olarak feshedildiğini beyanla davanın reddini talep etti. Mahkeme davacıyı işe iade etti. Davalı istinaf başvurusunda bulundu. Bölge Adliye Mahkemesi , istinaf müracaatının esastan reddine karar verdi. Kararı davalı işveren temyiz edince devreye Yargıtay 22. Hukuk Dairesi girdi.

ŞİRKETİN İTİBARI ZEDELENDİ

Emsal bir karara imza atan daire , davacı işçi hakkında ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =