Zirve Galatasaray'ın ama 'şampiyon' Trabzonspor

 Trabzonspor  Sportif  Yatırım  ve Futbol İşletmeciliği yüzde 2 ,94 ile temmuz ayında yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.  Galatasaray  Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar'ın hisseleri ise temmuz ayında yatay seyretti

haber7
0

Borsa İstanbul da işlem gören spor şirketlerinden Trabzonspor Sportif  Yatırım  ve Futbol İşletmeciliği yüzde 2 ,94 ile temmuz ayında yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Söz konusu dönemde spor endeksi yüzde 0 ,90 değer kazandı.  Trabzonspor  , yüzde 2 ,94 ile temmuz ayında yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Analistler , UEFA Disiplin Kurulu nun 5 Temmuz da  Trabzonspor  un Avrupa kupalarına katılmasını onayladığını ve herhangi bir ceza vermediğini bildirmesinin kulübün hisselerine olumlu yansıdığını belirtti.

Trabzonspor u yüzde 1 ,34 le Fenerbahçe Futbol AŞ , yüzde 0 ,68 le Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ izledi. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar ın hisseleri ise temmuz ayında yatay seyretti.

Spor şirketlerinin yılın 7 aylık dönemdeki performanslarına bakıldığında ise  Galatasaray  yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi olurken , temmuz ayının şampiyonu  Trabzonspor  ise bu dönemin en fazla kaybettiren spor şirketi oldu.

Söz konusu dönemde  Galatasaray  ın hisseleri yüzde 18 ,55 , Fenerbahçe nin hisseleri yüzde 8 ,96 değer kazandı. Temmuz ayında yatırımcısını sevindiren  Trabzonspor  ise yılın 7 ayında hisselerindeki yüzde 23 ,67 lik düşüşle yatırımcısına en fazla kaybettiren spor şirketi oldu. Beşiktaş ın hisseleri de bu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =