Google gelecek ABD seçimlerine karışmayı planlıyor

Dünya arama motoru devi  Google  , eski bir çalışanı tarafından suçlanıyor. Mühendis Kevin Cernekee , "Google oldukça yanlı. Muhafazakar çalışanlar düşüncelerinden dolayı şirkette hedef haline ge

haber7
0

2018 e kadar  Google  için çalışan mühendis Cernekee , "Google ın personeli siyasi olarak taraflı.  gelecek  seçimlerde  Trump  ın kaybetmesi şu an gündemlerinde. Şirkette her türlü pozisyon bu tip yanlı kişilerle dolu. Asıl endişelenmemiz gereken şey ise , bu kişilerin siyasi süreçlere birtakım etkileri var." ifadelerini kullandı.

 

 

GOOGLE 2020  ABD  SEÇİMLERİNE KARIŞMAYI PLANLIYOR

Fox News dan Tucker Carlson a konuşan Cernekee , "Google  gelecek  seçimleri etkilemek için çalışacak mı?" sorusuna , "Öyle olacağına inanıyorum ve bu çok büyük bir tehdit. Açıkça 2016 seçimlerinin bir hata olduğunu ifade ettiler.  Trump  ın daha 2016 da kaybetmesi gerektiğini düşünüyorlar." cevabını verdi.

 

 

Carnekee , 2018 de  Google  tarafından işten çıkarıldı.  Google  , Carnekee nin kovulma sebebini şirket ekipmanlarını kendi işleri için kullanması olarak gösterirken , Carnekee bunu reddediyor ve muhafazakar düşünceleri yüzünden işten çıkarıldığını ifade ediyor.

DELİLLER VAR ,  Google  REDDEDİYOR

Habere göre Carnekee 3 yıl boyunca muhafazakar çalışanlara kötü davranıldığı gerekçesiyle  Google  yönetimiyle mücadele verdi.  ABD  yayın kuruluşlarından Wall Street Journal ise iddia ile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =