Malezya  Başbakanı  Mahathir  Muhammed , ülkesinin büyümesine katkı sağlamak için gençlere Türkiye'de çalışıp tecrübe edinmeleri tavsiyesinde bulundu.

haber7
0

Malezya nın  bağımsızlık  günü öncesi  Melakka  eyaletinde düzenlenen Ulusal Gün kutlamalarının açılışını yapan  Başbakan   Mahathir  , şehir meydanında üniversite öğrencilerine seslendi. 

Mahathir ,  Batı  nın benimsediği yeni hayat tarzının ve değerlerin toplumları giderek yozlaştırdığını dile getirerek , "İçimizde bu hayat tarzını takip edenler var. Eğer  Batı  nın değerlerini taklit edersek yeniden sömürge haline geliriz. Doğu nun sahip olduğu değerlerle gurur duyun." dedi.

Geçen ayki  Türkiye  ziyareti sırasında Türklerin çalışkanlığını takdirle gözlemlediğini belirten  Mahathir  , "Türkiye deki kalkınma  Malezya  dakinden daha iyi. Bunu sağlayan Türk insanıdır." diye konuştu.

Mahathir , Türkiye nin sergilediği kalkınmanın  Malezya  için iyi bir örnek olduğunun altını çizerek , "Genç nesil  Türkiye  ye gitmeli , Türkçeyi öğrenip 10 sene orada çalıştıktan sonra buraya dönmeli. Bu sayede  Malezya  da değişimin yaşanacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

Gençlerden ülkeye ait her problemi kendi sorumlulukları olarak görmelerini temenni eden  Mahathir  , "Vatanseverlik ve aidiyet ruhu genç nesle yerleşmeli , çünkü onların karakteri gelecekte milletin karakterini yansıtacaktır." sözlerine yer ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =