Tunceli'de yiyecek arayan yaban keçileri kara yoluna indi

Tunceli'de , avlanması yasak ve koruma altındaki tür olan  yaban   keçileri  ,  yiyecek  aramak için indikleri  kara  yolunda görüntülendi.

haber7
0

Tunceli de , avlanması yasak ve koruma altındaki tür olan  yaban  keçileri ,  yiyecek  aramak için indikleri  kara  yolunda görüntülendi.

Zengin bitki örtüsü ve yüzlerce  yaban  hayvanına ev sahipliği yapan  Tunceli  de ,  yaban  keçileri merkeze 30 kilometre uzaklıkta Hozat  kara   yoluna  ,  yiyecek  aramak için indi.

Yol kenarında ve çevresinde  yiyecek   arayan  ve zaman zaman  kara  yolundan geçen araçlara rağmen beslenmeye devam eden  yaban  keçileri , bir süre beslendikten sonra dağların kayalık ve yüksek kesimlerine doğru kaçarak bölgeden uzaklaştı.

Almanya dan  Tunceli  ye tatil için gelen Erkan Sevdiren , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Tunceli  nin doğal güzelliklerini görmek için her yıl tatile geldiğini söyledi.

Kenti daha iyi tanımak için tüm ilçelerini gezdiğini belirten Sevdiren , "Hozat ilçesini ilk defa gördüm. Doğanın bu kadar sade güzel bir resmi , dünyada çok nadir görülür. Bu kadar güzel doğayı ,  yaban  keçilerini , dağları , dağların eteklerini , yeşilliği görmek bizim için büyük bir zevk.  Tunceli  yi görmek için 5 bin kilometre yol katettim.  yaban  keçileri , doğanın güzel olmasının bir sembolü.  yaban  keçilerinin olduğu yerde doğa dengesini hala koruyor demektir." ifadesini kullandı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =