ABD'li senatörden F-35 eleştirisi!

 ABD  Senatörü Chuck Grassley , F-35 programı ile ilgili  ABD  Savunma Bakanı Mark Esper'e çağrıda bulunarak , "Program yanlış yönetiliyor. Savunma bakanlığı maliyeti takip edemiyor. Böyle sürerse finansal isra

haber7
0

Raporlara göre yıllarca süren geliştirmelere rağmen F-35 avcı uçağı ile ilgili çeşitli problemler devam ediyor. Programın bütçesinin genişletilerek trilyonlarca doların harcanması da buna dahil.

ABD Senatörü Chuck Grassley , Pentagon’un F-35 uçağı programı ile ilgili Savunma Bakanı Mark Esper den bilgi istedi. Senatör , programın yanlış yönetildiğini ve savaş uçaklarının pilotlar için güvensizliğe yol açtığını savundu. 

Grassley , "Başladığı günden bu yana F-35 programı teknik sorunlar , gecikmeler ve fahiş maliyetler ile gündeme geldi" dedi.

Grassley , Pentagon’un genel denetçisi tarafından Mart ve Haziran aylarında yayınlanan raporlara değinerek , programın "finansla israfa" yol açtığını belitti. Raporda , kullanıma hazır olmayan parçalar ile ilgili yeterince kayıt tutulmadığı da belirtildi.

Senatör , göreve hazır olan uçakların uçuş sürelerini şişirildiğinden bahseden Grassley , "Programda önemli derecede yanlış yönetim ve kötü denetleme var. Savunma Bakanlığı programın asıl maliyetini takip edemiyor. Böyle devam ettiği sürece programdaki para kaybı devam edecek" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 8 =