The Jerusalem Post: Erdoğan'dan önce Türkler en iyi müşterimizdi!

 İsrail  merkezli yayın yapan  The   Jerusalem   Post  , Yossi Melman imzalı bir makale yayınladı. Makalede , "40 yıl boyunca Türkiye ve  İsrail  yakın müttefikti. Türk ordusu , İsrail'den silah satın alan önemli bir müşte

haber7
0

The  Jerusalem   Post  ta yayınlanan makalede  Türkiye  nin S-400 alımı ve Rusya ile gelişen ilişkilerinin  İsrail  tarafından endişe ile karşılandığına yer verildi.

 

 

Yossi Melman ,  İsrail  in  Türkiye  ile Rusya arasındaki alışverişten alması gereken dersler olduğuna dikkat çekerek , "Bunlardan birincisi  Türkiye  ye güvenemeyeceği. İkincisi ise ABD başkanının dış politikasının parçalandığıdır. Dünya artık Trump ı ciddiye almıyor , ondan korkmuyor" dedi.

“ERDOĞAN TEHDİTLERE MEYDAN OKUDU”

 

 

Erdoğan ın NATO ve ABD den gelen tehditlere meydan okuyarak Putin ile ikili ilişkilerini geliştirdiğine değinen Melman ,  Türkiye  ile  İsrail  ilişkilerine de değindi.

Melman makalesinde , "İsrail 10 yıldan beri  Türkiye  yi düşman olarak biliyor , bundan önceki 40 yıl müttefiktiler. Türk ordusu ,  İsrail  için önemli bir müşteriydi" sözlerine yer verdi.

“ERDOĞAN BAŞBAKAN SEÇİLDİKTEN SONRA BİTTİ”

"Türkiye ve  İsrail  arasındaki ilişkilerin Erdoğan ın başbakanlığı ile sona erdi. Müslüman Kardeşler in  Filistin  şubesi olan  Hamas  ı desteklemek için acele etti" ifadelerini kullanan Melman , "Rusya ile aralarındaki mevcut ilişki ,  İsrail  in geleceği açısından ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =