"Dünyada yaşayan her insan için bir fidan dikeceğiz"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli , 2023 için bir hedefleri olduğunu belirterek , "Hedefimiz , 7 milyar fidanı toprakla buluşturmak.  Dünyada   yaşayan   her   insan  için bir  fidan  dikeceğiz." dedi. '

haber7
0

Önce helikopterle Milas ın Ören Mahallesi ile Menteşe nin Zeytinköy Mahallesi ndeki yanan alanları havadan inceleyen Pakdemirli , ardından Zeytinköy Mahallesi ne geçti.

Köy kahvesinde vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinleyen  Bakan Pakdemirli  , burada yaptığı konuşmada , yangın sonucu bir araya gelmekten dolayı üzgün olduğunu söyledi.

Siyasi hayatın içinden gelen bir aileye mensup olarak 50 yıldır siyasetle içli dışlı olduğunu aktaran Pakdemirli , "Bir yerde deprem oluyor. Deprem olduğu dakika , saat , Cumhurbaşkanımız uçağa binip olay yerine gidiyor. Van depreminde olduğu gibi. Ana muhalefet partisi liderine mikrofon uzatıp Nereye gidiyorsunuz? diye soruyorlar. Salı günü belki gitmeyi düşünüyorum diyor. Aradaki fark bu. Vatandaşın derdiyle dertlenmek , oy verilsin , verilmesin hiç önemi yok. Biz vatandaşın derdiyle dertleniyoruz. Gönül ister ki böyle elim olaylarla bir araya gelmeyelim. Hep güzel günlerde bir araya gelelim." diye konuştu.

Bekir Pakdemirli , hiç yangın çıkmaması için tüm gayreti gösterdiklerini dile getirdi.

"BİR AĞACIMIZ DAHA YANMASIN İSTİYORUZ"

Muğla nın 3 te 2 sinin ormanlarla çevrili , yangın hassasiyetinin de çok yüksek bir il olduğunu ifade eden Pakdemirli , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =