İmzayı atan son liderden korkutan çıkış: ABD'nin kararı kaos getirecek

Eski  SSCB  lideri Mihail Gorbaçov , ABD'nin INF'ten çekilmesi ile ilgili , "Bu karar uluslararası politikalarda belirsizliğe ve kaotik bir duruma neden olacak" dedi.

haber7
0

ABD ,  Rusya  nın anlaşma şartlarını ihlal ettiğini ileri sürerek 6 ay önce askıya aldığı Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) anlaşmasından bugün çekildi.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği nin (SSCB) son lideri  Mihail Gorbaçov  ,  ABD  nin  INF  anlaşmasından çekilmesine dair açıklamalarda bulundu.

Gorbaçov ,  ABD  nin anlaşmadan çekilerek sadece Avrupa nın değil tüm uluslararası güvenlik sistemine yıkıcı bir darbe vurduğunu söyledi.

Anlaşmanın sona ermesinin uluslararası toplumun yararına olmayacağını belirten Gorbaçov , "ABD nin  kararı  yalnızca Avrupa da değil tüm dünyada güvenliği zayıflatıyor" dedi.

Gorbaçov açıklamasında , "Hala ortaklarımızla bazı umutlar vardı. Bence artık hepimiz stratejik güvenliğe bir darbe vurulduğunu görebiliriz.  ABD  nin bu hareketi , uluslararası politikarın belirsizliğe ve kaotik gelişmelere neden olacak" ifadelerini kullandı.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =