Bakan Turhan'ın İstanbul Havalimanı ile ilgili sözleri çarpıtıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın Meclis'te verilen soru önergesine cevaben verdiği açıklamada  İstanbul   Havalimanı  ile  ilgili  sözlerinin çarpıtıldığı ortaya çıktı. Bakanlıktan yapılan a&

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı  Cahit Turhan  , Türk Hava Yolları’na (THY) ait bir uçağın kuş sürüsüne çarpıp , hasar almasına ilişkin CHP Genel Başkan Yardımcısı ve  İstanbul  Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi’nin soru önergesine verdiği yanıtta bazı ifadelerin çarpıtılarak servis edilmesi üzerine Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ndan açıklama yapıldı.

GÜZEL BİR HAVALİMANI İNŞA EDİLDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamada  Bakan   Turhan  tarafından , söz konusu soru önergesi yanıtında "İstanbul  Havalimanı  nın kötü yere inşa edildiği" yönünde hiçbir açıklama yapılmadığına dikkat çekilirken , soru önergesi yanıtında yer aldığı gibi , daha önce maden ocakları , kum ve kil ocaklarının bulunduğu iyi olmayan bir alan rehabilite edilerek güzel bir Havalimanının inşa edildiğinin belirtildiğine vurgu yapıldı.

ASILSIZ İDDİALAR VAR!

Ulaştırma Bakanlığı ndan yapılan açıklama şöyle;

İstanbul  Havalimanı  , Uluslararası Havacılık Örgütü (ICAO) kuralları uyarınca kurulduğu yer ve bölgenin hava şartları da başta olmak üzere her bakımdan dünya standartlarına uygun ve eksiksiz olarak inşa edilmiştir.

Ayrıca havalimanının kuş göç yollarında bulunduğu ve seyrüseferi olumsuz etkilediği yönünde de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =