Açıklamalar peş peşe geldi! Kira öder gibi ev alma imkanı

Ziraat Bankası , VakıfBank ve Halkbank konut  kredi  faizlerini yüzde 1'in altına çekerken , vadeleri de ilk defa 180 aya çıkardı.

haber7
0

Türkiye ekonomisinin dengelenme sürecine girmesi , enflasyondaki gerileme ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) 425 baz puanlık politika  faiz  indirimi sonrası bankalardan mevduat ve  kredi   faiz  oranları düşüş haberleri gelmeye başladı. 

 

Kamu bankaları öncülüğünde konut  kredi   faiz  oranları önemli eşik değer olan yüzde 1 in altına çekildi.

Ziraat Bankası , tutarı 500 bine kadar konut kredilerine yönelik  faiz  oranlarını , azami 180 ay vade için aylık yüzde 0 ,99 a indirdi. Ayrıca kredili çalışan konut sektörü firmaları , Ziraat Bankası ile anlaşmaları halinde katkı payı ödeyerek daha uygun  faiz  oranları ile müşterilerine  kredi  kullanma  imkanı  sağlayabilecek. Ziraat Bankası ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen e-ipotek uygulaması ile  Banka  şubelerinden yapılan  kredi  başvurularında ipotek tesis ücreti de alınmayacak.

 

VakıfBank , tutarı 500 bin liraya kadar konut kredilerine yönelik aylık  faiz  oranlarını , azami 180 ay vade için yüzde 1 ,49 dan yüzde 0 ,99 a indirdi. VakıfBank , konut projelerinde aktif müşterisi olan firmaların ürettiği konutlardan satın almak isteyen bireysel müşteriler için firmaların kampanyaya katılımı halinde 180 ay vadeye kadar aylık yüzde 0 ,79  faiz  oranından konut kredisi  imkanı  sunuyor.

Halkbank , bugün itibarıyla konut  kredi   faiz  oranını azami 180 ay ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 1 =