Terör   örgütü   PKK  adına faaliyet yürüttükleri ve yurt dışına kaçma hazırlığındaki Türk asıllı Belçika vatandaşı iki kişi ,  MİT  ve  Erzurum  polisinin  ortak  operasyonuyla yakalandı

haber7
0

Erzurum da , Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve polisin düzenlediği  ortak  operasyonda , Belçika’da terör örgütü  PKK  adına faaliyet yürüttükleri belirlenen biri kadın iki kişi gözaltına alındı.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre , terör örgütü  PKK  adına Belçika da faaliyet yürüttükleri belirlenen söz konusu ülkenin Türk asıllı vatandaşları H.Ü. ve G.K nin Türkiye de olduğu bilgisi üzerine çalışma başlatıldı.

MİT ve  Erzurum  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince iş birliği içinde yapılan çalışmalarda ,  Erzurum  da oldukları belirlenen şüphelilerin kara yolu ile İstanbul üzerinden yurt dışına çıkma hazırlığı yaptığı saptandı.

Bu tespit üzerine harekete geçerek zanlıların bulunduğu adresi tespit eden güvenlik güçleri , Palandöken ilçesinde sabah saatlerinde  operasyon  düzenledi.

Birlikte yaşadıkları belirlenen biri kadın iki kişi gözaltına alınıp İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Zanlıların , emniyetteki işlemlerinin ardından  Erzurum  Adliyesine sevk edileceği öğrenildi.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =