ABD'nin  Almanya  Büyükelçisi  Richard Grenell  , Almanya'nın Hürmüz Boğazı'nda  ABD  önderliğindeki misyona katılmayı reddetmesi ile ilgili , 'Almanya , Avrupa'nın en büyük ekonomik gü

haber7
0

ABD nin  Almanya  Büyükelçisi  Richard Grenell  ,  Berlin  in Hürmüz Boğazı nda  ABD  liderliğindeki denizcilik misyonuna katılmayı reddetmesini sert bir dille eleştirdi.

Grenell ,  Berlin  i uzun süredir müttefik olarak sorumluluklarını ve görevlerini yerine getirmemekle suçlayarak ,  Almanya  nın  İran  a karşı gelmekten çekindiğini ileri sürdü.

Alman medyasına konuşan Grenell , "Almanya Avrupa nın en büyük ekonomik gücü. Bu başarı ülkeye küresel sorumluluklar da yüklüyor" dedi.

AMERİKA YA BORÇLUSUNUZ

ABD nin ,  Almanya  nın Batı nın bir parçası olarak kalması için çok fazla fedakarlık yaptığını belirten Grenell ,  Berlin  in Washington a borçlu olduğunu söyledi.

Grenell ,  ABD  nin başkalarını düşünmenin iyi bir örneği olarak , yüksek maliyetlerle 34 bin askerini yerleştirdiğini belirtti.

MASS: KRİZ ASKERİ YÖNTEMLE ÇÖZÜLEMEZ

Hürmüz Boğazı nın güvenliğinin sağlanması için ülkesinin  ABD  öncülüğündeki askeri bir misyon olan deniz gücü görevine katılım konusunu değerlendiren  Almanya  Dışişleri Bakanı  Heiko Maas  , "Hürmüz Boğazı nda gerilimi daha fazla tırmandırmaktan kaçınmalıyız. Basra Körfezi ndeki mevcut krize askeri yöntemler bir çözüm olamayacak dedi.

Ancak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =