CHP'li başkan hanedanlık kurmuş!

 Yalova  Belediye Başkanı  Vefa Salman  da yakınlarını belediyelere dolduran CHP’lilerden biri çıktı. Salman , amcası , dayısı ve baldızının kızları dahil çok sayıda yakınını işe almış.

haber7
0

CHP’li  Yalova  Belediye Başkanı  Vefa Salman  ın , hem kendi hem de eşinin akrabalarını belediye bünyesinde çeşitli departmanlarda görevlendirdiği ortaya çıktı.   İzmir Torbalı , Karaburun , Hatay Belediyesi derken akrabalarını çok iyi yerlere yerleştiren başkanlar kervanına  Yalova  Belediye Başkanı  Vefa Salman  da katıldı. İki dönemdir  Yalova  Belediye Başkanı olan Vefa Salman’ın çok sayıda akrabasını belediyede işe yerleştirdiği öğrenildi. Salman’ın bir akrabasına kadro açabilmek için önce  başkan  yardımcısı yaptığı ardından da belediyenin birimine gönderdiği öğrenildi. Salman , ilk olarak amcasının kızı Özlem Salman’ı belediyenin Özel Kalem Müdürü yaptı. Ardından dayısının kızı Gülden Atik’i  başkan  yardımcılığına getirdi. Atik , kanunlar gereği 6 ay burada çalıştıktan hemen sonra belediyenin Hukuk İşleri Müdürlüğü’ne görevlendirildi.  

MAKAM ŞOFÖRÜ OLDULAR 

Birinci dereceden akrabalarını belediyeye yerleştiren Salman , eşinin akrabalarını da belediyeye yerleştirdi. Çanakkale’de yaşayan baldızının kızı Zeynep Arslan’ı Kadın ve Aile Hizmetler Müdürü yaptı. Kuzenleri Önder Tekinsan ile Öner Tekinsan’ı makam şoförü yaptı.  Akşam

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =