Aselsan Konya Silah Sistemleri Fabrikası, 2020 yılında açılacak

 Konya  Savunma Sanayi Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu ,  Aselsan  ile ortak yapacakları  Aselsan   Konya   Silah   Sistemleri  Fabrikası’nın açılışını , 17 Aralık  2020  tarihinde Mevlana’yı anmak için düz

haber7
0

Konya’daki 24 girişimci tarafından kurularak ,  Aselsan   Konya   Silah   Sistemleri  Fabrikası’na yüzde 49 pay ile ortak olan  Konya  Savunma Sanayi Anonim Şirketi’nin , ilk genel kurulu yapıldı.

 

Konya Sanayi Odasında gerçekleştirilen genel kurulda konuşan  Konya  Savunma Sanayi Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Koyuncu , inşaatın yapımı için ihale sürecinin hazırlandığını ifade ederek , ”Şu anda fabrika sahamızda zemin etütleri yapılıyor. İnşaat yapım ihale sürecine hazırlanıyoruz. İnşallah hızlı bir şekilde fabrikanın yapımına başlayacağız. Hedefimiz ,  2020  yılının Aralık ayına kadar yatırımımızı tamamlayarak , Şeb-i Arus törenlerinde , Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla açılışımızı gerçekleştirmek" dedi. 

Koyunca , Konyada güçlü bir savunma sanayi ekosistemini kurmak için çalıştıklarını ,  Aselsan  ile Konyalı girişimcilerin hayata geçireceği  Aselsan   Konya   Silah   Sistemleri  Fabrikası’nın bunun en kritik adımlarından biri olduğunu kaydetti. Yapılacak fabrikanın bulunduğu 1.8 milyon metrekarelik alanın , endüstri bölgesi olarak hayata geçirileceğini ifade eden Koyuncu , şunları söyledi:

”Aselsan  Konya   Silah   Sistemleri  A.Ş. olarak , fabrikamızın kurulacağı alanın endüstri bölgesi olması için başvurumuzu yaptık.  Aselsan  fabrikamızın da bulunduğu , bu 1.8 milyon metrekarelik alanı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 9 =