İngilizlerden skandal uyarı: Türkiye'ye gitmeyin

 İngiliz  Hükümeti , resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada vatandaşlarına "Türkiye'ye gitmeyin" çağrısı yaptı. Hükümet , sebep olarak ise Türkiye'de terör riski olmasını

haber7
0

İngiltere Hükümeti ,  Türkiye  ye  seyahat  uyarısında bulundu. Yapılan  skandal  açıklamada , "Terör saldırısı olma ihtimali epey yüksek." ifadesine yer verildi. 

 

 

Açıklamanın detayları ise şöyle:

"Birçok terör saldırısı ülkenin güney ve doğusunda olurken , İstanbul ve Ankara da da gerçekleşiyor. Batılı ülkelerden gelen turistler bu saldırıların hedefi olurken , başlıca şehirlerde hedefler çoğunlukla Türk devleti , siviller ve protesto gösterileri oluyor."

 

 

"Türkiye ye  seyahat  edecekler kesinlikle ülkenin belli kısımlarından , özellikle  Suriye  sınırından uzak durmalıdır."

"Hükümet ,  Suriye  sınırına 10 kilometre uzaklıktaki yerlere yapılacak seyahatlere kesinlikle karşı.  Kilis  ,  Şırnak  ve  Hatay  dan ise tamamen uzak durulmalıdır."

İngiliz Hükümetinin yaptığı açıklamada , "2018 de  Türkiye  ye 2.3 milyon  İngiliz   turist  gitti." demesi ise dikkat çekti. 

Hükümet aynı zamanda  Britanya  vatandaşlarını balkondan düşmelere karşı da uyararak , ilginç bir açıklamaya imza atmış oldu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 3 =