İngiltere "Türk"  arı  konusunda alarma geçti. Uçakla Bristol'e taşınan ve bölgedeki  arı  türlerine tehdit oluşturduğu gerekçesiyle yakalanıp öldürülmesi planlanan "Türk"

haber7
0

İngiltere basınının , "kaçak yolcu" ve "Türk arı" olarak bahsettiği osmia avosetta türü arının , İngiltere  Çevre  ,  Gıda  ve  Köyişleri  Bakanlığı tarafından "virüs taşıyor olabileceği veya yerel arıları rekabette yenebileceği" endişesiyle yok edilmesi kararı alınmıştı.

 

 

Daily Mail gazetesi haberi , 2003 yapımı S.W.A.T. (Özel Tim) isimli aksiyon filmine gönderme yaparak , "SWAT timini çağırın , Türk arının yok edilmesine karar verildi" başlığıyla geçmişti.

 

 

Kararın ardından Türk  arı  , kozalarını Toy ailesinin bahçesinde bırakarak kayıplara karıştı.

Telegraph haberi , "İdam cezasına çarptırılan Türk  arı   firar  etti" başlığıyla duyurdu.

Amelia Toy yaşananları şöyle anlattı: "Ulusal  arı  Birimini Türk arının etrafta dolaştığı ile ilgili bilgilendirmiştim. Arının fotoğraflarını çekip yollamıştım. Bunun üzerine bize arıyı öldürmemizi tavsiye ettiler. Anneme , Arıyı yakalayın ve dondurun dediler. Ama  arı  ortaya çıkmadı ve biz de yakalayamadık."

Arıyı yakalayabilselerdi öldüreceklerini söyleyen Toy , "Arıyı öldürmek kulağa çok kötü geliyor ama bize tavsiye edilen buydu." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =