Tarım ve  Orman  Bakanı  Bekir Pakdemirli   elektrikli  traktörle ilgili olarak , Çin'de ne de başka ülkede olmadığını gördük. Türkiye'de bu işi yapan bir firma var. Bir prototip şimdi ikinci prototip çı

haber7
0

Tarım ve  Orman  Bakanı  Bekir Pakdemirli  , katıldığı televizyon programında  Yusufeli Barajı  ,  Orman  yangınları ,  et fiyatları  ve bir çok önemli konuda önemli açıklamalarda bulundu. 

 

 

Bakan Pakdemirli nin açıklamalarından satırbaşları:

Yusufeli barajı 2021 yılının haziran ayında tamamlanacak. 275 metre yüksekliği ile tamamlandığında Türkiye nin en yüksek , dünyanın 3 ve yada 4 , barajı olacak. 300 milyon dolarlık doğalgaz ithalatını önleyecek. Ekonomiye yıllık katkısı da 1 ,5 milyar lira civarında. Kendini 7 yılda amorti edecek bir baraj.

 

 

YER ALTI BARAJLARI KONUSU

Yer altı barajları konusunu önemsememiz lazım. İklimler değişiyor , kuraklık artıyor. Yüzeyde yapılan barajlarda buharlaşma oluyor ama yer altında buharlaşma söz konusu değil. Yer altı barajlarıyla önümüzdeki nesillere suyu çok rahat ulaştırabiliriz diye düşünüyorum.

 Orman  VARLIĞINI ARTIRAN 3 ÜLKEDEN BİRİYİZ

Bu hükümet döneminde 4 ,5 milyar fidanı toprakla kavuşturduk. Dünyada  Orman  varlığını artıran 3 ülkeden biriyiz. 2023 için 7 milyar fidanı toprakla buluşturmak. 2023 hedefinde toprak kaybını 130 milyon tona düşürme hedefimiz var

Orman ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =