Etiyopya halkı sokağa döküldü! Rekor kıracaklar

 Etiyopya   halkı  , ulusal çapta başlatılan "bir günde 200 milyon ağaç kampanyası" için seferber oldu.

haber7
0

Devlet kurumlarınca organize edilen ve halktan büyük destek bulan kampanyayla , "bir günde en fazla fidan diken ekip" dalında dünya rekorunun kırılması amaçlanıyor.

Etiyopya Bilim ve Teknoloji Bakanı Getahun Mekuria , sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada , kampanya kapsamında öğle saatlerine kadar 140 milyon fidanın dikiminin tamamlandığını duyurdu.

Kampanyaya Güney eyaletinin  Arba Minch  şehrinde katılan Başbakan  Abiy Ahmed  , halka ,  sokağa  çıkma ve  fidan dikme  çağrısında bulundu.

Yerel sakinlerden Abiy Roresa , AA muhabirine yaptığı açıklamada , "Bu kampanyayı sonuna kadar destekliyorum. Bu bizim hayatımız ve burası bizim ülkemiz." dedi.

Roresa , bu çalışmanın ,  halkı  tek bir amaç için bir araya getirdiğini ve birleştirdiğini vurgulayarak "Gelecek nesillere yeşil bir çevre bırakmalıyız." diye konuştu.

TÜRKİYE DE DESTEK VERDİ

Kampanyaya destek veren Türkiye’nin Addis Ababa Büyükelçiliği çalışanları da Büyükelçilik Konutu na fidan dikti.

Büyükelçilik Müsteşarı  Evren Müderrisoğlu  , kampanyaya destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyerek , bunun , gelecek nesiller için büyük önem taşıdığına işaret etti.

Hükümetin mayıs ayında başlattığı "Yeşil Miras" ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =