Ziraat Katılım 400 milyon TL kira sertifikası ihraç etti

 Ziraat   Katılım  ,  400   milyon  Türk lirası tutarlı  kira  sertifika ihracı gerçekleştirdi.

haber7
0

Ziraat  Katılım  dan yapılan açıklamaya göre  Ziraat   Katılım   400   milyon  TL tutarlı  kira   sertifikası  ihracını başarılı bir şekilde tamamladı.  Ziraat  Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla 26 Temmuz da gerçekleştirilen ihraçla 91 gün vadeli  400   milyon  TL fonlama temin etti.

2019 yılbaşından bugüne kadar 11 farklı  kira   sertifikası  ihracı yoluyla  Ziraat   Katılım  ın temin ettiği fonlama miktarı 4 ,1 milyar TL oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Ziraat   Katılım  Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük ,  kira   sertifikası  ihracına gelen talepten memnun olduklarını belirtti.

Ziraat  Katılım  olarak 42.  kira   sertifikası  ihracını başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade eden Karakütük , "Bugüne kadar  kira   sertifikası  ihraçları ile temin edilen fonlama tutarı 8 ,9 milyar TL oldu. Bundan önceki ihraçlarımızda olduğu gibi , gerçekleştirdiğimiz  400   milyon  TL  kira   sertifikası  ihracımıza gelen yüksek talep ,  Ziraat   Katılım  ın güçlü sermaye yapısına , aktif kalitesine ve ülkemiz ekonomisine duyulan güvenin artarak devam ettiğini göstermektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Karakütük ,  Ziraat   Katılım  olarak sektörün öncüsü olma vizyonu ile gelecek dönemde de ülke adına hep beraber çalışmaya ,  Katılım  bankacılığının ruhunu temsil eden "Paylaştıkça daha fazlası" ilkesiyle büyümeye devam edecelerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =