Liselerde nakil dönemi başladı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki ilk yerleştirme sonucunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler için yerleştirmeye esas birinci  nakil  tercih  dönemi  başladı.

haber7
0

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ,  LGS  kapsamında geçen yıl dört dönemde yapılan yerleştirmeye esas nakiller , bu sene iki dönemde gerçekleştirilecek.

Tercihleri doğrultusunda bir okula yerleşemeyen ya da yerleştiği okulu değiştirmek isteyen öğrenciler , yerleştirmeye esas birinci  nakil  dönemi tercihlerini bugünden itibaren 2 Ağustos Cuma günü saat 17.00 ye kadar yapabilecek.

Tercih işlemleri , öğrenci ve velisi tarafından "https://e­-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul/imam hatip ortaokulu müdürlüğünden gerçekleştirilecek. Yapılan tercihler , ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

Her  nakil  döneminde , merkezi  sınav  puanıyla öğrenci alan , yerel yerleştirmeyle öğrenci kabul eden ve pansiyonlu okullar olmak üzere her grup için en fazla 3 er tercih yapılabilecek.

Merkezi  sınav  puanı ile öğrenci alan okullara yerleşenlerden okul değiştirmek isteyenlerin , yerleştirmeye esas  nakil  döneminde tekrar yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okulları tercih etme zorunluluğu bulunmayacak.

Bir ortaöğretim kurumunda kaydı olmayan veya yerleşemeyen öğrencilerin ise merkezi sınavla öğrenci alan okul grubundan tercihte bulunabilmesi için yerel yerleştirme tercihi yapması gerekecek.

Yerel yerleştirmeyle öğrenci alan okullara tercihte bulunan ve ilk yerleştirmede tercihine yerleşen öğrencilerin , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =