Hem ucuz hem nostaljik! Herkes akın ediyor

Siirt’in Kurtalan ilçesinde , son dönemlerde tren seyahatinde artış yaşandı.  Hem   ucuz  ve konforlu  Hem  de  nostaljik  bir gezi yapmak isteyen vatandaşlar , Güney  Kurtalan Ekspresi  seferleri ile memleketin güzelliklerinin tadın

haber7
0

Siirt’in Kurtalan ilçesinde tren yolculuğu gerçekleştiren vatandaşların sayısında son dönemlerde yoğun bir artış yaşandı.  Hem   ucuz  ve konforlu  Hem  de  nostaljik  bir seyahat yapmak isteyen vatandaşların uğrak mekanı haline gelen gar , genç , yaşlı ve çocukların akınına uğruyor. Memleketin güzelliklerini görerek seyahat etmek isteyen vatandaşlar , Güney Kurtalan Ekspresi ile gezinin tadını çıkarıyor.

Kurtalan Yolcu Hizmetleri Şefi Tayfur Sever , vatandaşların tren yolculuğuna ilgilerinin son aylarda arttığını söyledi. Bunu istatistiklerde de gördüklerini kaydeden Sever , "Yolcular treni , rahatı , konforu ve ucuzluğu nedeni ile tercih ediyor. 

Buna memleketin güzelliklerini görme de eklenince Güney Ekspresi yolculuğunda patlama yaşandı diyebiliriz. Vatandaşlar son aylarda bilet bulamıyor. Diyarbakır ve Batman’dan yer ayırmak zorunda kalıyor" dedi.

Güney Ekspresi yolculuğuna çıkan vatandaşlar da , tren yolculuğunun  Hem  güvenli ve ekonomik  Hem  de konforlu ve  nostaljik  olması sebebiyle tercih ettiklerini söyledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =