Temelli, PKK'nın öldürdüğü çocukların ailesine gitti

"Sırtımızı PKK'ya , YPG'ye dayıyoruz" diyenlerin partisi HDP'nin Eş Genel Başkanı Sezai  Temelli  ve beraberindekiler , PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden 8

haber7
0

İlçeye bağlı Çakmaklı köyünde yaşayan ailenin evine gelen  Temelli  ve beraberindekiler , aile ve köylüler tarafından karşılandı.

Hayatını kaybeden Ayaz ile Nupelda nın annesi Cevriye ile babası Ekber Güloğlu na başsağlığı dileyen  Temelli  , acılı aileyi teselli etmeye çalıştı. Temelli , ziyaret sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada , ailenin tarifi olmayan bir acı yaşadığını söyledi.

MAYINLARI YERLEŞTİREN TERÖR ÖRGÜTÜ  PKK  YA TEK KELİME ETMEDİ!

Çocukların iyi bir geleceğe sahip olması gerektiğini vurgulayan  Temelli  , "İki , üç , dört ve beş yaşında çocuklarımızı kaybetmek istemiyoruz. Gerçekten acımız çok büyük. Okullarda öğretmenlerimize de önemli bir vazife düşüyor. Hem kreşlerde hem de okullarda çocuklarımıza muhakkak bu konuyu iyi anlatmaları gerekiyor. Tanımsız ve onlar için merak uyandıran tehlikeli cisimlerden uzak durmaları gerçekten çok önemli." dedi.

Terör örgütü  PKK  ile yakın ilişki içerisinde olduğunu saklamayan HDP nin vekili  Temelli  nin , ziyaret sırasında  PKK  ya hiç bir tepki göstermemesi dikkat çekti. Daha önce de aynı olay ile ilgili olarak , Tunceli Belediye Başkanı nın paylaştığı tweet de tepkilere neden olmuştu.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 6 =