TİKA'dan muhteşem proje: Türk öğrencilerden Karadağ'da sağlık taraması

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Tecrübe Paylaşım Programı kapsamında Karadağ'a gelen tıp ve diş hekimliği öğrencileri , ülkenin kuzeyinde  sağlık  taramalarında bulundu.

haber7
0

Türkiye deki farklı üniversitelerde okuyan 10  öğrenci  , TİKA koordinasyonunda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ,  Kredi ve Yurtlar Kurumu  ,  Türk  Hava Yolları ,  Anadolu Ajansı  , Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ile Türkiye Gençlik Vakfı iş birliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen program kapsamında ,  Karadağ  ın  sağlık  sistemini yakından tanıma fırsatı buldu.

Öğrenciler , 22-29 Temmuz u kapsayan programda , başkent  Podgorica  nın yanı sıra ülkenin kuzeyinde bulunan  Bijelo Polje  , Rozaje ve  Plav  şehirlerini ziyaret etti.

TİKA dan  Ceylan Atmaca  , AA muhabirine yaptığı açıklamada , Tecrübe Paylaşım Programının  TİKA  için çok değerli bir  proje  olduğunu ifade ederek "Türkiye nin birçok şehrinden gelen öğrenciler burada Karadağlı öğrencilerle buluştu. Bu buluşmayı sağladığımız için çok mutluyuz." dedi.

Öğrencilerin , Rozaje ,  Bijelo Polje  ve  Plav  şehirlerinde  sağlık  taramasında bulunduklarını kaydeden Atmaca , "Gönüllü öğrencilerimiz ve Karadağlı öğrenciler yaklaşık 200  sağlık  taramasında bulundu. Kırsal bölgede yaşayan birçok kişiye ulaştık. Bu bizi oldukça mutlu etti." diye konuştu.

Öğrencilerin projeden çok memnun kaldıklarını dile getiren Atmaca , "Karadağlı öğrenciler ve  Türk  öğrenciler arasında bir iletişim ağı kuruldu. Bu projenin destekleyicisi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =