FSM Köprüsü’nün ikinci etabı trafiğe açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’ndeki üstyapı ve derz onarım çalışmalarının  ikinci  etabındaki son çalışmaları tamamlayarak , bugün itibarıyla köpr&

haber7
0

Bakan Turhan , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  FSM  Köprüsü’nde 27 Haziran da üst yapı ve derz onarım çalışmalarına başlandığını anımsattı. Bunun için köprünün bir platformunun yani dört şeridin tamamen kapatıldığını dile getiren Turhan , çalışmaların iki aşamada ve toplam 52 gün sürede bitirilmesinin planlandığını söyledi.

 

 

Turhan , köprüde eski asfaltın , eski izolasyonun sökülmesi , kumlama yapılması , yeni astar ve izolasyon uygulanmasının ardından 2 ,5 santimetre mastik asfalt ve 2 ,5 santimetre taş mastik asfalt uygulaması yapıldığını anlattı.

 

 

Ayrıca köprünün genleşme derzlerinin söküldüğünü , atölye tamiratlarının yapılarak tekrar yerine monte edildiğini ifade eden Turhan , şöyle konuştu:

"Birinci aşama 17 günde ,  ikinci  aşama 14 günde tamamlandı. Köprünün  ikinci  aşamasındaki çalışmaları da tamamlayıp bugün  trafiğe  açıyoruz. Toplam 31 gün süren çalışmalarda , 24 saat esasına göre çalışılması ve hava koşullarının uygun gitmesi , çalışmaların öngörülen süreden önce bitirilmesinde etkili oldu.”

Turhan , ileriki yıllarda ihtiyaç duyulması halinde , yapılacak üstyapı onarımlarında trafiğin en az seviyede etkilenmesi için sadece en üst tabakanın yani 2 ,5 santimetre taş mastik asfaltın yenilenmesinin yeterli olacağını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =