Bakan Kurum: 81 ile sözümüz var

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , "81 ile 81 millet bahçesi  sözümüz  var. Şehitler diyarı Niğde'mize de bir Millet Bahçesi yapmamız gerekir diye istişare ettik. Eski stadyumun bulunduğu yaklaşık

haber7
0

Çeşitli temaslarda bulunmak için kente gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat  Kurum  , Bor Belediyesi ni ziyaret ederek , Başkan Serkan Baran ile makamında görüştü. Bor ilçesindeki tarihi sit alanlarını gezen  Bakan   Kurum  , vatandaşlara sohbet etti , Akkaya Barajı ve  Niğde  Belediyesi ileri biyolojik arıtma tesissi inşaatında incelemelerde buldu.

Niğde Valiliği ziyaretinde  Bakan   Kurum  , kendini karşılayan Sıfır Atık projesi kapmasında "kahraman çevreci" iki çocuğa oyuncak hediye etti , madalya taktı.  Kurum  , valilik toplantı salonunda il değerlendirme toplantısının ardından yaptığı açıklamada , kahramanlar diyarı  Niğde  nin Selçuklu , Osmanlı ve Roma dönemine tanıklık eden güzide bir şehir olduğunu söyledi.

Bu güne kadar  Niğde  ye AK Parti iktidarları döneminde 15 milyar liralık yatırım yapıldığına dikkati çeken  Bakan   Kurum  , "Bu 15 milyarın 3 milyarı da bakanlığımız bünyesinde yağılan yatırımlar , 500 milyon liralık devam eden yatırımlarımız var. Bugün de sayın Cumhurbaşkamızın açıkladığı manifesto çerçevesinde şehir ve ilçelerimiz için yapılması gereken önemli karaları aldık. Hızlı bir şekilde 2023 ün  Niğde  si için de bu projeleri uyguluyor olacağız” dedi.

Kurum ,  Niğde  merkezde atık su artıma tesisi projesi bulunduğunu aktararak , şunları söyledi: “224 bin nüfusa yetecek ve 2040 yılına kadar  Niğde  ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =